Amphenol Aerospace Operations D38999/20FG75SA-LC
D38999/20FG75SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FG75SA-LC
Brief Description
TV 4C 4#8(TWIN) SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20FG75SA-LC.pdf
Availability of D38999/20FG75SA-LC
QUANTITY
D38999/20FG75SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FG75SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FG75SA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FG75SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FG75SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FG75SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FG75SA-LC
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DSUB MALE SCREW LOCK datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
19CIR MTA100 FD THR ASSY NAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FEED FINGER datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO-214A datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf