Souriau Connection Technology D38999/20FH21SBL
D38999/20FH21SBL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH21SBL
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
D38999/20FH21SBL.pdf
Availability of D38999/20FH21SBL
QUANTITY
D38999/20FH21SBL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH21SBL
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH21SBL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH21SBL
Related LinksD38999/2, D38999/20FH21SBL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/20FH21SBL Details Description
Related parts for D38999/20FH21SBL
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT DEV ROADTUNES BC5-MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A POWERFLAT datasheet.pdf
ADS FOR MSC8157 ENCRYPTE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K 5% 0805 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 6 CKT datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf