Souriau Connection Technology D38999/20FH21SCL
D38999/20FH21SCL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH21SCL
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
D38999/20FH21SCL.pdf
Availability of D38999/20FH21SCL
QUANTITY
D38999/20FH21SCL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH21SCL
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH21SCL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH21SCL
Related LinksD38999/2, D38999/20FH21SCL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/20FH21SCL Details Description
Related parts for D38999/20FH21SCL
IC VIDEO DRIVER 3CH 6DB 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
IGBT 1200V 580A 2100W D3 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A POWERMITE datasheet.pdf