Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH53JD-LC
D38999/20FH53JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH53JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FH53JD-LC.pdf
Availability of D38999/20FH53JD-LC
QUANTITY
D38999/20FH53JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH53JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH53JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH53JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH53JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH53JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH53JD-LC
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 1POS .250 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 36MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IR CON 16(14-16) PIN CRIMP SIL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 0.3NH 350MA 100 MOHM datasheet.pdf