Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH53JE-LC
D38999/20FH53JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH53JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FH53JE-LC.pdf
Availability of D38999/20FH53JE-LC
QUANTITY
D38999/20FH53JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH53JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH53JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH53JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH53JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH53JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH53JE-LC
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 84.06X22 X30.75" datasheet.pdf
CABLE SMB/SMB 36" RG-179DS datasheet.pdf
CONN JACK WATERPROOF 11POS FMALE datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.730" NYLON GREEN datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 SMT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C S 36" YEL FLOAT datasheet.pdf