KEMET T322D336K010AS
T322D336K010AS picture photo
Mfg. Part Number
T322D336K010AS
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322D336K010AS.pdf
Availability of T322D336K010AS
QUANTITY
T322D336K010AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T322D336K010AS
Internal Part NumberEIS-T322D336K010AS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322D336K010AS
Related LinksT322D33, T322D336K010AS Datasheet, KEMET Distributor
T322D336K010AS Details Description
Related parts for T322D336K010AS
CONV DC/DC 48V 25A 1.8VOUT 100W datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MULTPLYNG8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 29A DPAK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2747-19A datasheet.pdf
TRANS PNP 230V 15A TO-220F datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf