Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ11AN
D38999/20FJ11AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ11AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FJ11AN.pdf
Availability of D38999/20FJ11AN
QUANTITY
D38999/20FJ11AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ11AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ11AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ11AN
Related LinksD38999/, D38999/20FJ11AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ11AN Details Description
Related parts for D38999/20FJ11AN
FIXED IND 82UH 170MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
VARISTOR 23V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
PELTIER OT16,18,F2,0606,GG,W2.25 datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 10POS M25 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf