Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ19JE-LC
D38999/20FJ19JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ19JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ19JE-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ19JE-LC
QUANTITY
D38999/20FJ19JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ19JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ19JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ19JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ19JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ19JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ19JE-LC
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS DUAL 48-TQFP datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
USB TYPE A RCPT PNL MT CORD 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
DRO 12.8GHZ PLL BASED datasheet.pdf
IC WIRELESS PWR RCVR 28DSBGA datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf