Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ24HE-LC
D38999/20FJ24HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ24HE-LC
Brief Description
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FJ24HE-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ24HE-LC
QUANTITY
D38999/20FJ24HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ24HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ24HE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ24HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ24HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ24HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ24HE-LC
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 2% 4W 9045 datasheet.pdf
LIGHT BULB - STANDARD TYPE datasheet.pdf
RES MF HV .25W 620K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PWR 15MM 9POS datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf