Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ43JA-LC
D38999/20FJ43JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ43JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ43JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ43JA-LC
QUANTITY
D38999/20FJ43JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ43JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ43JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ43JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ43JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ43JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ43JA-LC
RES ARRAY 12 RES 33 OHM 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.220" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-214AB datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf