Vishay/Dale M55342K06B422BRWS
M55342K06B422BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B422BRWS
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B422BRWS.pdf
Availability of M55342K06B422BRWS
QUANTITY
M55342K06B422BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B422BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342K06B422BRWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B422BRWS
Related LinksM55342K0, M55342K06B422BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B422BRWS Details Description
Related parts for M55342K06B422BRWS
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 90VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 262X20 2.5V 5NS 208BGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
DL3-P-D/C datasheet.pdf
63313A105 SPACER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf