Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ61PN-UW
D38999/20FJ61PN-UW picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ61PN-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20FJ61PN-UW.pdf
Availability of D38999/20FJ61PN-UW
QUANTITY
D38999/20FJ61PN-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ61PN-UW
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ61PN-UW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ61PN-UW
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ61PN-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ61PN-UW Details Description
Related parts for D38999/20FJ61PN-UW
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 30POS TIN WW R/A datasheet.pdf
GDT 500V 20% 10KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 125 VT 06CKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf