Amphenol Aerospace Operations D38999/20JB99AB
D38999/20JB99AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JB99AB
Brief Description
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JB99AB.pdf
Availability of D38999/20JB99AB
QUANTITY
D38999/20JB99AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JB99AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JB99AB
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JB99AB
Related LinksD38999/, D38999/20JB99AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JB99AB Details Description
Related parts for D38999/20JB99AB
FIXED IND 220NH 790MA 80 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 98POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A ROCKER datasheet.pdf