Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15AB
D38999/20JD15AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15AB.pdf
Availability of D38999/20JD15AB
QUANTITY
D38999/20JD15AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15AB
Related LinksD38999/, D38999/20JD15AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15AB Details Description
Related parts for D38999/20JD15AB
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS BK datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.12VC SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 5/8X132" A MED datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V 10% X6S 0805 datasheet.pdf