Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15HA-LC
D38999/20JD15HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15HA-LC
QUANTITY
D38999/20JD15HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15HA-LC
LED 7-SEG DISP CC ORN RHDP .3" datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 166MHZ 50TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 16V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VDSL2 LINE DVR AMP 10HMSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1608 datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 410MA 760 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf