Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRF10100CT-E3/45
MBRF10100CT-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
MBRF10100CT-E3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220
Datasheet Download
MBRF10100CT-E3/45.pdf
Availability of MBRF10100CT-E3/45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MBRF10100CT-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRF10100CT-E3/45
Internal Part NumberEIS-MBRF10100CT-E3/45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 100V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRF10100CT-E3/45
Related LinksMBRF1010, MBRF10100CT-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRF10100CT-E3/45 Details Description
Related parts for MBRF10100CT-E3/45
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 208PQFP datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 15A CHASS MNT datasheet.pdf
BIT TORX T10 3.54" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf