Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15HN-LC
D38999/20JD15HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15HN-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15HN-LC
QUANTITY
D38999/20JD15HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15HN-LC
SCR PHASE CONTROL 1200V 25A TO48 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ MICRO8 datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
RES 34 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END MALE 3POS 6' datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf