Murata Electronics North America GRM40CH471J50Z550
GRM40CH471J50Z550 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40CH471J50Z550
Datasheet Download
GRM40CH471J50Z550.pdf
Availability of GRM40CH471J50Z550
QUANTITY
GRM40CH471J50Z550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40CH471J50Z550
Internal Part NumberEIS-GRM40CH471J50Z550
Delivery TimeIn stock, ship GRM40CH471J50Z550 today.
SeriesGRM40CH471
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40CH471J50Z550
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40CH4, GRM40CH471J50Z550 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40CH471J50Z550 Details Description
Related parts for GRM40CH471J50Z550
CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 49.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
3.5 INCH BCT BLACK (25/4 FT/PKG) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM W/FC/PC CON datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC datasheet.pdf