Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15PB-LC
D38999/20JD15PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15PB-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15PB-LC
QUANTITY
D38999/20JD15PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15PB-LC
COUNTER LCD 6 CHAR 3.6V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
GRILL GUARD 300MM FOR M4Q SERIES datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 210PS .050" SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 46MM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
10UF 385V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf