Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15PN-LC
D38999/20JD15PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15PN-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15PN-LC
QUANTITY
D38999/20JD15PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15PN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15PN-LC
IC REG DL BCK/BST/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
CONTACTOR datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 16MSOP datasheet.pdf