Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD18JB-LC
D38999/20JD18JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD18JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JD18JB-LC.pdf
Availability of D38999/20JD18JB-LC
QUANTITY
D38999/20JD18JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD18JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD18JB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD18JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD18JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD18JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD18JB-LC
LED 3157 REPLACEMENT GRN WTR CLR datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 337KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 16.3VC SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH 7POS DIP GULL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 600V PCB datasheet.pdf