Amphenol Aerospace Operations D38999/20JF11JN-LC
D38999/20JF11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JF11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JF11JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JF11JN-LC
QUANTITY
D38999/20JF11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JF11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JF11JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JF11JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JF11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JF11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JF11JN-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MULTIPLEXER DUAL 4IN HS 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 85A D-55 datasheet.pdf
SCR SENSITIVE 400V 8A TO-251AA datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 480W TO264 datasheet.pdf