Amphenol Aerospace Operations D38999/20JF32JD
D38999/20JF32JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JF32JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JF32JD.pdf
Availability of D38999/20JF32JD
QUANTITY
D38999/20JF32JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JF32JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JF32JD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JF32JD
Related LinksD38999/, D38999/20JF32JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JF32JD Details Description
Related parts for D38999/20JF32JD
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 06CKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS RA GRAY datasheet.pdf