Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11AC
D38999/20JG11AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG11AC.pdf
Availability of D38999/20JG11AC
QUANTITY
D38999/20JG11AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11AC
Related LinksD38999/, D38999/20JG11AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11AC Details Description
Related parts for D38999/20JG11AC
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A TO220AB datasheet.pdf
MODULE DDR 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf