Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11HB
D38999/20JG11HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG11HB.pdf
Availability of D38999/20JG11HB
QUANTITY
D38999/20JG11HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11HB
Related LinksD38999/, D38999/20JG11HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11HB Details Description
Related parts for D38999/20JG11HB
FIXED IND 1MH 140MA 2.736 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8-DIP datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 4.8MM CYL BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf