Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11JB-LC
D38999/20JG11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG11JB-LC.pdf
Availability of D38999/20JG11JB-LC
QUANTITY
D38999/20JG11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG11JB-LC
CONN RING TONG 2/0AWG M10 SOLIS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM T/H datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.50MM 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1" ORN 50' datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 180MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf