Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11SC-LC
D38999/20JG11SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG11SC-LC.pdf
Availability of D38999/20JG11SC-LC
QUANTITY
D38999/20JG11SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG11SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG11SC-LC
RES SMD 160K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 2MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SCOTCHLOK BUTT CONN 19-26AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-5V +/-1700MA DIP datasheet.pdf
COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY datasheet.pdf
IC INVERTER OPEN DRAIN 6XSON datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 40POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 99W datasheet.pdf
330UF 25V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf