Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16JN-LC
D38999/20JG16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG16JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JG16JN-LC
QUANTITY
D38999/20JG16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG16JN-LC
IC CPLD 64MC 7NS 44PLCC datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V 15KV 16DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.6MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.5A 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 250V 0.26A SOT-223 datasheet.pdf
RES 47 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL FEED-THRU SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf