Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39AB
D38999/20JG39AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG39AB.pdf
Availability of D38999/20JG39AB
QUANTITY
D38999/20JG39AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39AB
Related LinksD38999/, D38999/20JG39AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39AB Details Description
Related parts for D38999/20JG39AB
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TSOT23-8 datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf