Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39BB
D38999/20JG39BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG39BB.pdf
Availability of D38999/20JG39BB
QUANTITY
D38999/20JG39BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39BB
Related LinksD38999/, D38999/20JG39BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39BB Details Description
Related parts for D38999/20JG39BB
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 15OUT 15' datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 10A TO220F datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf