Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39HC
D38999/20JG39HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG39HC.pdf
Availability of D38999/20JG39HC
QUANTITY
D38999/20JG39HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39HC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39HC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39HC
Related LinksD38999/, D38999/20JG39HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39HC Details Description
Related parts for D38999/20JG39HC
RES SMD 255K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC DUAL 5VOUT 10W REMOTE datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR KS8993ML datasheet.pdf
MINI PROBE-IT GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED RED 500MA 7X9 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN FML datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 1250VDC DRAWING T3 datasheet.pdf