Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41AD
D38999/20JG41AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41AD.pdf
Availability of D38999/20JG41AD
QUANTITY
D38999/20JG41AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41AD
Related LinksD38999/, D38999/20JG41AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41AD Details Description
Related parts for D38999/20JG41AD
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODULE MALE 12POS PUSH IN LOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf