Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41BD
D38999/20JG41BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG41BD.pdf
Availability of D38999/20JG41BD
QUANTITY
D38999/20JG41BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41BD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41BD
Related LinksD38999/, D38999/20JG41BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41BD Details Description
Related parts for D38999/20JG41BD
IC RESET CIRCUIT 4.39V SOT143-4 datasheet.pdf
METRAL 4000 SIGNAL HDR datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY K3HB-H INPUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM PNL MNT SHLD 10POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOUSING PPE BLK 3.39"L X 5.67"W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf