Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41HA-LC
D38999/20JG41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41HA-LC
QUANTITY
D38999/20JG41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41HA-LC
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
TAPE CLEAR ESD W/SYMBOLS 72 YDS datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 96POS R/A datasheet.pdf
IC XLATR LVPECL DIFF LVTTL 8SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 43POS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 800V TO-94 datasheet.pdf
DINCONN R MALE PF 64 CKT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5454MHZ CMOS SMD datasheet.pdf