Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41HB
D38999/20JG41HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41HB.pdf
Availability of D38999/20JG41HB
QUANTITY
D38999/20JG41HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41HB
Related LinksD38999/, D38999/20JG41HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41HB Details Description
Related parts for D38999/20JG41HB
IC COMBO CODEC/FILTER 16-SOIC datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 6A datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D4N-912H datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf