Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41JN-LC
D38999/20JG41JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG41JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41JN-LC
QUANTITY
D38999/20JG41JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41JN-LC
IDC CABLE - MCE16K/MC16F/MCE16K datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 1/14BIT SOT536-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 6.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO-263 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 2W MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf