Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41SD-LC
D38999/20JG41SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG41SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41SD-LC
QUANTITY
D38999/20JG41SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41SD-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 12POS GOLD PCB datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 200MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M12 4MM PNP datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 160MA 25.7 OHM TH datasheet.pdf
5 ROW P/F HDR ASSY EE datasheet.pdf
HAN TC100 FEMALE CONTACT 16MM datasheet.pdf