Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16707-15
A16707-15 picture photo
Mfg. Part Number
A16707-15
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX 215T V0 DC1 18" X 18"
Datasheet Download
A16707-15.pdf
Availability of A16707-15
QUANTITY
A16707-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16707-15
Internal Part NumberEIS-A16707-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ 200T V0
UsageSheet
ShapeSquare
Outline457.20mm x 457.20mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16707-15
A16707-15 Details Description
Related parts for A16707-15
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
BRACKET SLIDE EXTENSION KIT datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf