Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21HA-LC
D38999/20JH21HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH21HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21HA-LC
QUANTITY
D38999/20JH21HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21HA-LC
CONV DC-DC TRPL-VO 12A HORZ datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf