Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21PN-LC
D38999/20JH21PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH21PN-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21PN-LC
QUANTITY
D38999/20JH21PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21PN-LC
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A FORK LVR LOCK datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf