Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21SD-LC
D38999/20JH21SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH21SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21SD-LC
QUANTITY
D38999/20JH21SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21SD-LC
IC BRIDGE DRIVER PAR 28DSO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO41 datasheet.pdf
IC PSRAM 4MBIT 55NS 48MINIBGA datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 57-95V 2.1A datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 3.5A TSMT8 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN datasheet.pdf
MS46 WELD SHIELD 610MM datasheet.pdf