Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21SD-LC
D38999/20JH21SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH21SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21SD-LC
QUANTITY
D38999/20JH21SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21SD-LC
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS PNL MNT datasheet.pdf
DUMMY PLUG FOR LIGHTRAY MPX CONN datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf