Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21SD
D38999/20JH21SD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH21SD.pdf
Availability of D38999/20JH21SD
QUANTITY
D38999/20JH21SD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21SD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21SD
Related LinksD38999/, D38999/20JH21SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21SD Details Description
Related parts for D38999/20JH21SD
IDC CABLE - HSC20H/AE20G/HPK20H datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT 11A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A T/H 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf