Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53AA
D38999/20JH53AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53AA
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH53AA.pdf
Availability of D38999/20JH53AA
QUANTITY
D38999/20JH53AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53AA
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53AA
Related LinksD38999/, D38999/20JH53AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53AA Details Description
Related parts for D38999/20JH53AA
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/HOLDER 9PC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT-223 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ISO ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf