Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53PA-LC
D38999/20JH53PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH53PA-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53PA-LC
QUANTITY
D38999/20JH53PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53PA-LC
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
LED 7-SEG SGL CA HE RED RHDP 4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB HISIDE 8-SOIC datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD STANDARD 24POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT SKT datasheet.pdf