Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53SD-LC
D38999/20JH53SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH53SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53SD-LC
QUANTITY
D38999/20JH53SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53SD-LC
IC OCT D TRANSP LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 14VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ADAPTER 100PIN LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 920MA 150 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TRIM 10-100PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf