Vishay/BCcomponents 660C15AED68
660C15AED68 picture photo
Mfg. Part Number
660C15AED68
Brief Description
CAP CER 6800PF 15KV Z5U AXIAL
Datasheet Download
660C15AED68.pdf
Availability of 660C15AED68
QUANTITY
660C15AED68 Order Process
Ship out your order
Specifications of 660C15AED68
Internal Part NumberEIS-660C15AED68
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension1.457" Dia x 0.512" L (37.00mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)660C15AED68
Related Links660C1, 660C15AED68 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
660C15AED68 Details Description
Related parts for 660C15AED68
IC OPAMP VFB 40MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf