Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53SD-LC
D38999/20JH53SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH53SD-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53SD-LC
QUANTITY
D38999/20JH53SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53SD-LC
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125 LC SEC YEL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MOD RX HYBRID 868.35MHZ SM-20H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27.4 OHM 1% 5W datasheet.pdf
PLUG SOCKET MODULE DENMARK datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF MIDDLE datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 62VC SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf