Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ19JD-LC
D38999/20JJ19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ19JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ19JD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ19JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ19JD-LC
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS 3MM VERT DUAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 330UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf