Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ19PB
D38999/20JJ19PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ19PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ19PB.pdf
Availability of D38999/20JJ19PB
QUANTITY
D38999/20JJ19PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ19PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ19PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ19PB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ19PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ19PB Details Description
Related parts for D38999/20JJ19PB
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DUAL 1OF4 16SO datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 233MHZ 576FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1111 datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf